27/09/23 SV Wehen Wiesbaden 2-3 RB Leipzig


27/09/23 – 20:45
SV Wehen Wiesbaden 2-3 RB Leipzig
BRITA-Arena
12.100 toeschouwers
DFB-Pokal

We hebben het weekendje weg ingeruild voor een midweek weg. Bij voetbal gaat dit zelden goed maar met een bekerronde in verschillende landen is er opeens wat leuks te verzinnen. Red Bull staat centraal dit weekend. Gisteren zagen we RB Salzburg spelen tegen Austria Salzburg en vandaag is het tijd om af te zakken richting Wiesbaden, waar RB Leipzig dan weer te gast is.

De wedstrijd staat in het teken van de DFB-Pokal, al is van ongeveer alles al bekend wie er naar de volgende ronde gaat. Echter leek het een goed idee om de Supercup te spelen tijdens een bekerronde, waardoor zowel Bayern München als RB Leipzig pas een maand later aan kunnen vangen. Bayern gooit er nog een protest tegenaan in Münster, maar van RB hebben we toch niet dezelfde verwachting.

Eerst is het tijd voor eten na een flinke treinrit tussen Salzburg en Wiesbaden. Gek genoeg planten we neer bij een Italiaan en vreten we onszelf vol zodat we weer tegen de halve liters kunnen welke we direct daarna halen. We waggelen richting de BRITA-Arena en komen al vrij snel tot de conclusie dat ook RB Leipzig hier vrij tussen de supporters kan lopen. Ondanks dat dit in Duitsland vrij normaal is hadden we toch de verwachting dat RB Leipzig meer haat zou oproepen.

In alles blijkt dat Wiesbaden een clubje is dat het maximale uit zijn beperkte kunnen probeert te halen. De supporters zijn beschaafd, het stadion is er eentje van 13 in een dozijn en er klinkt nergens een wanklank tegen welke club dan ook. Ergens is dit ook wel weer even verfrissend, als je ziet welke haat we gisteren hebben meegemaakt in Salzburg.

De wedstrijd begint wel exact hetzelfde als gisteren, aangezien RB met frisse aanvallen leuk voetbal op de mat legt. We beginnen al helemaal gelijkenissen te zien als ook vandaag in de 7e minuut de score wordt geopend via een rebound, met ditmaal Forsberg als eindstation. Ondanks dat het verschil kleiner is dan gisteren lijkt Leipzig het wel al vroeg te beslissen wanneer Sesko binnen 20 minuten ook de 0-2 al heeft geregeld. Er heerst hier in Wiesbaden wel meer geloof dat er iets te halen valt. Dit geloof blijkt ook terecht te zijn, want Prtajin maakt vlak voor rust met een bekeken lobje de aansluitingstreffer. Zo goed Wiesbaden met het goede gevoel de kleedkamer in en dat doet vaak wonderen.

In de tweede helft is het voetbal van Wiesbaden aanzienlijk beter, of het voetbal van de gasten aanzienlijk slechter. Ook het inbrengen van Openda en Xaxi Simons brengt nog niet het nodige resultaat, maar uiteindelijk wordt de score dan toch uitgebreid door wederom Benjamin Sesko. Op basis van de tweede helft is dit gek genoeg niet eens terecht en Prtajin maakt binnen de kortste keren ook zijn tweede treffer en zo is de marge weer één.

Het slotoffensief wordt ingezet en Leipzig komt er echt niet meer uit, maar de gasten capituleren niet. Hier is wel het nodige kunst en vliegwerk voor nodig, want er zijn meerdere kansen die ternauwernood uit de doelmond worden weggewerkt. Zo eindigt deze wedstrijd spannender dan verwacht, maar is Leipzig toch door naar de volgende ronde. Wij verlaten het stadion snel, want de treinreis terug naar Rotterdam staat morgen alweer vroeg op het programma.

Volg ons op Twitter, like ons op Facebook en abonneer je op ons YouTube-kanaal, om op te hoogte te blijven van alle updates!

Dit bericht werd geplaatst in Wedstrijdverslagen en getagd met , , , , , , , , , , , , , , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.