11/11/23 AFC Ajax Amateurs 4-1 JOS Watergraafsmeer


11/11/23 – 14:45
AFC Ajax Ama. 4-1 JOS Watergraafsmeer
Sportpark De Toekomst (#403)
± 250 toeschouwers
Vierde Divisie A

Nu is het natuurlijk heel makkelijk om dit verslag te openen met een serie grappen over de prestaties van het huidige Ajax, maar dat doen we niet. Wij zijn deze middag in Amsterdam om een bezoek te brengen aan zo ongeveer de enige mannenploeg van Ajax die wel naar behoren presteert: de zaterdagamateurs. De Ajax Amateurs zagen in 1983 het levenslicht, op initiatief van Johan Cruijff. Hij zag in de amateurploeg de ideale mogelijkheid om laatbloeiers voor de jeugdopleiding in op te vangen.

Op Sportpark De Toekomst, tevens thuishaven van Jong Ajax en de Ajax Vrouwen, staat één van de vele Amsterdamse derby’s van dit seizoen op het programma. Met naast de twee ploegen van vandaag, ook nog Swift en WV-HEDW in de competitie zitten er maar liefst vier Amsterdamse ploegen in deze competitie. De twee hoogst genoteerden staan vandaag tegenover elkaar. Ajax staat met 20 punten slechts 3 punten achter op koploper HBC. JOS staat dan weer één puntje achter Ajax. Een heuse topper dus vandaag in Amsterdam.

Wie gezien de stand misschien een gelijkwaardige wedstrijd verwachtte, komt bedrogen uit. Ajax blijkt in ieder geval veel effectiever. De eerste goede aanval van de godenzonen vliegt er direct in. Er staan dan zo’n vier minuten op de klok. Vijf minuten later krijgt JOS via Ayrton Dol de grootste kans op de gelijkmaker, maar hij slaagt erin om voor een lege goal te missen. Dat is tekende voor de wedstrijd van vandaag. Qua spel doen de gasten niet veel onder, maar echt gevaarlijk weten ze niet te worden. Het ontbreekt aan efficiëntie.

In de eerste helft golft het spel op en neer, maar vlak voor rust lijkt de beslissing al te vallen. Tristan Buis kan namens Ajax alleen op JOS-doelman Schol af en faalt niet. Zo gaan de Ajacieden rusten met een 2-0 voorsprong.

Ook in de tweede helft bleef JOS aardig spelen, maar Ajax had het spel onder controle. Een overwinning zit er geen enkel moment in voor de gasten. Het duurt tot de 78e minuut voor het verzet echt gebroken wordt. Invaller Kaj de Jong mag dan aantekenen voor de 3-0. Tien minuten later mag Boris Santen de eer van JOS redden vanaf de penaltystip, maar vrijwel direct daarna bereikte invaller De Jong zijn mede-invaller Misa Danso die de marge weer op drie goals brengt.

Zo heeft Ajax op papier een makkelijk middag, maar de praktijk was anders. Nu het echte Ajax nog…

Volg ons op Twitter, like ons op Facebook en abonneer je op ons YouTube-kanaal, om op te hoogte te blijven van alle updates!

Dit bericht werd geplaatst in Wedstrijdverslagen en getagd met , , , , , , , , , , , , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.