

13/01/24 – 12:30
Coventry City FC 3-1 Leicester City FC
Coventry Building Society Arena
29.914 toeschouwers
Championship
De M69 Derby is de derby tussen Coventry en Leicester. Beide steden liggen slechts 38 kilometer bij elkaar vandaan. Door de degradatie van Leicester uit de Premier League en de promotie van Coventry uit League One staat deze pot voor het eerst in elf jaar weer op het programma. Het is ook een beetje de enige kans voorlopig, want Leicester staat een straatlengte voor in de Championship. Zij zullen volgend seizoen waarschijnlijk weer in de Premier League actief zijn. De heenwedstrijd van deze derby was op de allereerste speelronde en toen wisten de Foxes ternauwernood te winnen, door een doelpunt in de 87e minuut.
De wedstrijd wordt gespeeld in de Coventry Building Society Arena, de thuishaven van de Sky Blues. Dat is bijzonderder dan het in eerste instantie lijkt. In het recente verleden is de club tot twee maal toe verbannen uit eigen stadion. In 2013 trok de club, na een ruzie met de stadioneigenaar, weg uit het stadion en ging ruim een jaar spelen in Northampton. Ook in 2019-2020 mocht de club geen gebruik maken van het eigen stadion. Toen werd er een jaar lang in het stadion van Birmingham City gespeeld.
Maar vandaag dus in de eigen Coventry Arena en die zit voor dit affiche goed vol. Er zijn een kleine 30.000 man aanwezig, waarvan 4.500 uit Leicester. Dat zijn er zo’n 10.000 meer dan een gemiddelde wedstrijd van de Sky Blues trekt.
De dag begint voor ons vroeg. Om 07:15 stijgen we op van Schiphol en een klein uur later staan we in Birmingham. Na een treinrit van een klein half uur stappen we recht voor het stadion uit. Tijd voor een goede pint en laten de prematch atmosphere op ons inwerken.
Die is prima en dat zet zich in het stadion voort. Uiteraard hoeven we niks te verwachten qua tifo of pyro bij de opkomst, maar het is geen moment stil in Coventry. Zowel de thuisfans (met trommel) als de away supporters zijn in full voice.
Op het veld ontspint zich een mooi gevecht. Leicester is uiteraard favoriet, gezien de stand op de ranglijst (ze staan 28 punten voor op Coventry), maar ook de thuisploeg draait alleraardigst. Inmiddels zijn ze acht wedstrijden ongeslagen en bivakkeren ze in de subtop.
In de laatste minuut van de officiële speeltijd van de eerste helft breekt Leicester de ban vanaf elf meter. Maar wat later het echte moment van de wedstrijd zal blijken te zijn vind nog drie minuten later plaats. Fatawu mag na een harde en onnodige tackle met rood vertrekken en Leicester staat de gehele tweede helft met tien man.
In de tweede helft is het dan ook een stormloop op de goal van de Foxes. De verdediging van de gasten lijkt stand te houden. Tot de 79e minuut. Callum O’Hare schiet de Sky Blues op gelijke hoogte. De enige Nederlander op het veld, Milan van Ewijk, maakt het feest compleet door acht minuten later de gastheren zelfs op voorsprong te schieten. Weer zes minuten later is het wederom O’Hare die het feest voor de CCFC compleet maakt.
De gastheren draaien hun achterstand in de tweede helft volledig om en winnen zo, verrassend, van de koploper uit Leicester.





















Volg ons op X, like ons op Facebook en abonneer je op ons YouTube-kanaal, om op te hoogte te blijven van alle updates!