

23/08/24 – 20:00
De Graafschap 2-2 FC Utrecht II
Stadion De Vijverberg
9.143 toeschouwers
Keuken Kampioen Divisie
Een vakantie in de Achterhoek kan natuurlijk het allerbeste worden afgesloten met een wedstrijd bij de Achterhoekse Trots: De Graafschap. Hoewel het affiche tegen Jong FC Utrecht niet erg aansprekend is, geldt er om één of andere reden toch een clubkaartverplichting voor dit duel. Na wat heen en weer te hebben gemaild met de club, mochten we door de weeks toch kaarten komen halen.
Over de start van het seizoen valt op dit moment nog niet veel te zeggen. De Graafschap heeft in de eerste twee speelrondes twee degradanten uit de Eredivisie getroffen. Op de eerste speeldag werd in een spectaculair duel FC Volendam met 4-3 verslagen op de Vijverberg. Een week later gingen de Superboeren ten onder in Kralingen, tegen Excelsior. Veel chocola valt er dus nog niet van te maken, maar wellicht dat vandaag meer duidelijk wordt over waar de Superboeren precies staan.
Als de supporters hiervoor af moeten gaan op de eerste helft, dan biedt dit weinig hoop voor komend seizoen. Het begin is nog aardig van de thuisploeg, maar al snel mondt het duel uit in een opeenstapeling van fouten aan beide zijdes. De Graafschap weet niks meer te creëren. De Domstedelingen komen er af en toe nog gevaarlijk uit, maar slagen er niet in de brilstand te doorbreken. Vlak voor rust is het – tegen de verhoudingen in – toch opeens raak voor De Graafschap, waardoor er met 1-0 gerust gaat worden.
Het begin van de tweede helft zit er hetzelfde uit als de eerste helft. Totdat – na ruim een uur spelen – Jong FC Utrecht erin slaagt om binnen drie minuten een 1-0 achterstand om te buigen in een 1-2 voorsprong. De Superboeren schrikken hiervan wakker en mede door wat aanvallende wissels, gaat de wedstrijd leven en is een stuk leuker om te zien. Aanvallend blijft het – ondanks de goede bedoelingen – echter matig van De Graafschap, wat een penalty nodig heeft om alsnog een puntje uit het vuur te slepen.
Zo eindigt dit duel onbeslist en is wel duidelijk dat het vooral aanvallend een stuk scherper moet, als De Graafschap mee wil doen in de promotiestrijd dit jaar.












Volg ons op X, like ons op Facebook en Instagram en abonneer je op ons YouTube-kanaal, om op te hoogte te blijven van alle updates!