22/02/25 SV Slikkerveer 4-1 ZVV Pelikaan


22/02/25 – 14:30
SV Slikkerveer 4-1 ZVV Pelikaan
Sportpark Reyerpark
± 80 toeschouwers
3e Klasse Zaterdag J

Waar het bij Pelikaan aan het begin van het seizoen nog wat matig ging, heeft de club uit Zwijndrecht de weg omhoog inmiddels aardig weten te vinden. Ze mogen zich tegenwoordig de nummer 3 van de competitie noemen, op slechts twee puntjes van koploper Drechtstreek. Wel moet aangetekend worden dat ook de nummer 7 slechts drie punten achter loopt op Pelikaan. Het zit dus ongelofelijk dicht op elkaar in deze competitie en dat maakt de pot van vanmiddag extra interessant.

Pelikaan mag namelijk op bezoek bij de huidige nummer 5, SV Slikkerveer, welke zich op één punt achterstand op Pelikaan terugvinden. Het sportpark Reyerpark ligt op gehoorsafstand van RVVH en is de thuisbasis van de in 1920 opgerichte club. Slikkerveer stapte in 2022 horizontaal over van de zondag naar de zaterdag. Deze keuze werd in het debuutseizoen beloond met een degradatie naar de 3e klasse. Daar slaagde het vorig seizoen er net niet in om te promoveren. De tweede plaats op de eindrangschikking was hiervoor net onvoldoende.

Voor beide ploegen geldt vandaag dus dat er gewonnen moet worden om mee te blijven doen om promotie. Deze intenties zijn vanaf het begin ook duidelijk te merken. Beide ploegen willen voetballen en leggen een leuke pot op de mat. De beginfase is voor de thuisploeg, maar toch is het Pelikaan dat de score weet te openen uit de eerste mogelijkheid die ze krijgen. Lang kunnen de Peli’s niet genieten van hun voorsprong, want binnen twee minuten staat het alweer gelijk. Dit wordt ook de ruststand.

De rust komen we door met een paar goede bockbiertjes in het clubgebouw dat nog echt voetbal ademt. Iets waar veel verenigingen een voorbeeld aan kunnen nemen, waar het motto steeds vaker “hoe klinischer, hoe beter” lijkt te luiden.

In de eerste vijf minuten na rust pakt Slikerveer de leiding. De uitstekend fluitende scheidsrechter van dienst is oud-prof Danny Koevermans en hij geeft een strafschop voor een overtreding op Murat. Hierna blijft het erg lang spannend, tot dat Slikkerveer een kwartier voor tijd via een prachtige goal op 3-1 komt. De keeper van Pelikaan staat te ver voor zijn goal en dit wordt gezien door Romain van Bruggen. Vanaf een meter of veertig geeft hij de bal een slinger en deze valt over de doelman binnen. In de slotminuten wordt het ook nog 4-1.

Slikkerveer klampt zich hiermee net vast aan de kopgroep van de competitie. Voor Pelikaan is promotie weer eventjes uit zicht.

Volg ons op X, like ons op Facebook en Instagram en abonneer je op ons YouTube-kanaal, om op te hoogte te blijven van alle updates!

Dit bericht werd geplaatst in Wedstrijdverslagen en getagd met , , , , , , , , , , , , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.