

25/11/23 – 15:00
VVGZ 3-0 ZVV Pelikaan
Sportpark de Noord (#406)
± 400 toeschouwers
2e Klasse Zaterdag F, Zuid I
Het is inmiddels ruim 10 jaar geleden dat we de Zwijndrechtse derby op het Pelidome bezochten. Al die tijd is het er -ondanks de korte reisafstand- nooit van gekomen de return te bezoeken. Tot vandaag. Op deze koude en natte najaar middag is het eindelijk zover. De klassieker van Zwijndrecht, de Vogelderby tussen de Geluksvogels en de Pelikanen: VVGZ – Pelikaan.
Op de ranglijst ontlopen beide ploegen elkaar niet veel. Er is een klein verschil van twee punten, in het voordeel van de Geluksvogels. VVGZ zag in 1930 het levenslicht onder de naam DVV, wat staat voor Dacosta Voetbal Vereniging. Een logische naam, omdat de oprichters woonachtig waren in de… Correct: Dacostastraat. Veel waarde hechtte men niet aan die naam, want binnen enkele maanden werd er al gefuseerd met DVS. De fusieclub ging verder onder de naam Geluksvogels.
In de oorlogstijd verhuisde de vereniging van Zwijndrecht naar Dordrecht. Het ging spelen aan de Zeehavenlaan, waar nu SSW actief is. In Dordrecht werd de club, tijdens de Duitse bezetting, voor het eerst algeheel landskampioen. Na de oorlog verhuisde de club naar haar huidige locatie: het Noordpark direct aan de rivier. Die was tot voor kort in gebruik door Duitse militairen. De club veranderde haar naam in Voetbal Vereniging Geluksvogels Zwijndrecht en ging het Noordpark bespelen, samen met de tegenstander van vandaag: Pelikaan. Pelikaan is inmiddels verkast naar Bakestein, aan de andere kant van Zwijndrecht.
Vanaf daar hebben ze vandaag de oversteek gemaakt naar het Noordpark. Helemaal wakker zijn ze nog niet, want na de opkomst (onder Klassiekerachtige sfeer, aldus VVGZ) ligt de bal binnen 40 seconden achter de doelman van de gasten. Volgens de analyse op de site van Pelikaan is dit deels te wijten aan de hoeveelheid centimeters en kilo’s die het elftal van VVGZ meer heeft dan dat van Pelikaan.
Hoe dan ook, de gastheren waren op alle vlakken feller deze middag. De verdediging van VVGZ stond goed in deze zware speelomstandigheden. Via de counter en wederom spits Remco Wuister komen ze wel op 2-0. Pelikaan stelt hier te weinig tegenover. De voorsprong van VVGZ komt geen enkel moment serieus in gevaar.
In de slotfase mag Remco Wuister zijn derde maken en wordt door de wat mondjesmaat aanwezige toeschouwers toegezonden als Pelihunter. Met een hattrick beslist hij hoogstpersoonlijk deze versie van de Zwijndrechtse klassieker.















Volg ons op Twitter, like ons op Facebook en abonneer je op ons YouTube-kanaal, om op te hoogte te blijven van alle updates!