19/04/14 – 15:00
SV Oranje Wit 1-0 ASWH
Sportcomplex Stadspolders
± 350 toeschouwers
Hoofdklasse B Zaterdag
In de competitie die voor ASWH nergens meer om draait, is de formatie uit Ambacht tegen een smadelijke nederlaag aangelopen. Degradant Oranje Wit, dat tot vandaag slechts negen puntjes had verzameld, stuurde ASWH met lege handen naar huis. Het ergste was nog, de nederlaag was geheel verdiend. Na het binnenhalen van de tweede periode zag het er goed uit voor ASWH. De achterstand op Hoek was te overzien en alles leek, na een zwakke start, weer mogelijk. Wat het eerste vervolgens in de derde periode presteerde is ontluisterend. In deze periode heeft ASWH voor aanvang van dit duel evenveel punten binnen gehaald als de tweede degradanten, Heinenoord en ja, Oranje Wit. Slechts zes punten uit zeven wedstrijden, en dat zullen er vandaag acht worden.
Trainer Michel Langerak stuurde een fantasieopstelling het veld op in Dordrecht. De bekerwedstrijd van aankomende maandag tegen DOSKO heeft duidelijk prioriteit. Als gezegd speelt ASWH in de competitie nergens meer voor. De titel is voor Hoek en deelname aan de play-offs is al zeker door het binnen halen van de periode. Enkel Doedee, Van Lare en Josiemar van de Werp beginnen normaal gesproken ook in de basiself.
Het resultaat was dat de snelle en bewegelijke voorhoede van Oranje Wit meerdere malen gevaarlijk kon worden. ASWH mocht Doedee danken dat de score niet zeer snel opliep. De verdediging hing, net als de rest van het elftal trouwens, als los zand aan elkaar. De snelle en bewegelijke aanvallers van de Dordtse ploeg draaiden de geïmproviseerde verdediging van ASWH horendool.
De voorsprong voor Oranje Wit na 25 minuten spelen was dan ook geheel verdiend.
In de tweede helft ging het iets beter voor ASWH. Na een lange onderbreking wegens een, op het oog ernstige, blessure aan de zijde van de thuisploeg begon ASWH te drukken. Het zette Oranje Wit klem maar werd nooit echt gevaarlijk. Met middenvelder Tucci als aanvalsleider kon ASWH geen enkele vuist maken. Ook de zeer late rode kaart aan de zijde van de degradant kon ASWH niet aan een doelpunt helpen. Zo vierde de Dordtse spelers en supporters feest en droop ASWH teleurgesteld af. Het is te hopen dat het maandag beter gaat, als het wel ergens om gaat. Halve finale van de Districtsbeker, uit tegen DOSKO.
- Het sportcomplex, vernoemd naar de wijk waarin het ligt.
- Spektakel bij de opkomst.
- Het zou Oranje Wit tot grote hoogte stuwen.
- Op dat moment genoten wij nog van deze middag.
- Maar dat werd snel anders.
- Oranje Wit overloopt ASWH en komt op voorsprong.
- Iets maar ook Langerak niet geheel blij mee is.
- Maar met de halve basisploeg langs de lijn,
- kan ASWH geen vuist maken tegen de degradant.
- Ernstige blessure bij Oranje Wit,
- ASWH trapt daarom maar een balletje.
- En ook z’n teamgenoten lijken niet erg met zijn lot begaan.
- Toch lijkt het ernstig en verlaat hij per ambulance het sportcomplex.
- ASWH verliest van de nummer laatst
- dus gaan wij ons verdriet maar wegdrinken, op naar maandag.
Volg ons op Twitter, like ons op Facebook en abonneer je op ons YouTube-kanaal, om op te hoogte te blijven van alle updates!