05/12/15 – 14:00
1. FC Saarbrücken 4-0 TSV Steinbach
Ludwigsparkstadion
3.771 toeschouwers
Regionalliga Südwest
Een maand of twee geleden komt ons ter oren dat er weer een parel van een stadion zijn deuren zal sluiten. Zij het tijdelijk. Ditmaal moet het Ludwigspark in Saarbrücken buigen voor het kapitalisme en zal de plaatselijke FC zijn wedstrijden voortaan, na een tijdelijke verhuizing richting Elversberg, voor splinternieuwe prefab tribunes moeten gaan spelen.
Het nieuwe stadion wordt gebouwd in het huidige stadion. De hoofdtribune blijft behouden maar vanaf de tribunes achter de sintelbaan zal geen voetbal meer te zien zijn.
Het officiële afscheid van het stadion wordt ingepland op 5 december, oftewel Sinterklaasdag. Wij willen kosten wat het kost naar deze wedstrijd en hebben dan ook geen moeite om die eindeloze gedichten en laffe cadeautjes een jaartje over te slaan.
Al vroeg in de morgen vertrekken wij richting het Saarland. Je weet nooit wat je onderweg tegenkomt en wij moeten op tijd zijn voor de aftrap. Afscheid doe je meestal op het eind, maar als het een stadion betreft is het vaak het begin van de wedstrijd waar het meeste spektakel te beleven is.
Ruim op tijd zijn we bij het stadion. Eenmaal binnen zien we dat de harde kern het afscheid serieus neemt, al zien we voorlopig alleen maar heel veel doeken en ballonnen. Bij de aftrap wordt een choreografie van het old-school scorebord getoond maar het vuurwerk blijft uit. In de derde minuut komt er toch wat vuurwerk tevoorschijn en gaan de ultra’s ertegenaan. Hoe fanatiek de supporters zijn, zo tam is het op het veld.
De gasten uit Haiger staan twaalf plaatsen lager op de ranglijst maar ze voetballen de thuisploeg van het kastje naar de muur. Het is een wonder dat het 0-0 staat bij rust en de spelers lopen onder een luid fluitconcert het veld af.
Onze sjaals hebben we al ver voor aftrap bemachtigd dus vergapen wij ons een beetje op het prachtige, bijna communistisch ogende stadion. Dit blijken onze laatste minuten te
zijn om van het stadion te genieten want de tweede helft is een gekkenhuis.
Een donderspeech in de rust zorgt ervoor dat Saarbrücken bij de eerste de beste aanval alleen voor de keeper staat en de wedstrijd ook gewonnen wordt. Jakobs trekt Taylor onderuit en mag, na enkele seconden in de tweede helft, gaan douchen. Taylor benut de penalty en zet de weg naar de zege zo in.
Tot onze grote vreugde blijkt dat ook de supporters het beste voor de tweede helft hebben bewaard. Rond de 50e minuut beginnen ze met het afsteken van vuurwerk en brengen ze ons de langste pyroshow die wij ooit gezien hebben. In de 20 minuten die hier op volgen worden continu rookpotten afgestoken.
Ook gaan deze potten de lucht in en het siervuurwerk blijft ook niet achterwege. Tijdens deze show maakt FCS de 2-0 en 3-0 door Willsch en wederom Taylor. Het feest is compleet en het wordt een wedstrijd om nooit meer te vergeten. Dat de 4-0 ook nog gemaakt wordt is slechts voor de statistieken.
Het Stadion Ludwigspark krijgt het afscheid wat het verdiend en wij prijzen ons gelukkig dat wij dit hebben meegemaakt. Na het laatste fluitsignaal wordt het overgebleven vuurwerk afgestoken en de lucht in geknald. Wij taaien op het gemakje af en neuriën de liedjes die de originele groep ultra’s van Saarbrücken ten gehoren brachten. Op naar Meux, onder het motto “nu we er toch zijn”.
- Virage Est als het nog rustig is.
- Opkomst der 25.
- Eerste tifo van vandaag.
- Gebaseerd op het old-school scorebord.
- Ballontjes erbij.
- Hij bekijkt het allemaal eens van een afstandje.
- Eerste pyro ontbrandt ook.
- Er hadden nog mensen bij gekund zullen we maar zeggen.
- 35.286 kunnen erin.
- Tifo voorafgaand aan de tweede helft.
- Ditmaal wel een vertaling ervan op het veld.
- In de 53e (bouwjaar Ludwigspark) minuut begint de pyro.
- #pyrotechnikistkeinverbrechen
- #pyroisnotacrime
- #vuurwerkisgeenmisdaad
- #nopyronoparty
- Kaos Boys op Virage Est bezorgen ons een prachtmiddag.
- Stadion verdient ook nog wat aandacht natuurlijk.
- Want het is werkelijk een pareltje.
- Ooit zat hier 54.000 man, het record.
- De hoofdtribunes blijven gelukkig wel bestaan.
- Bundesliga t/m Oberliga, alles kwam voorbij in dit stadion.
- Als de zon wegzakt, valt ook het doek voor het Ludwigspark in huidige vorm.
- Benieuwd hoe het er over twee jaar uitziet.
- Beter dan dit wordt het niet.
Volg ons op Twitter, like ons op Facebook en abonneer je op ons YouTube-kanaal, om op te hoogte te blijven van alle updates!