03/11/17 – 20:00
AFC Ajax II 0-5 De Graafschap
Sportpark De Toekomst
1.103 toeschouwers
Jupiler League
Hoewel we natuurlijk een heel blik aan bezwaren tegen de jong-teams kunnen open trekken, moeten we er toch een keer aan geloven. In onze jacht om de Jupiler League te completeren moeten ook deze teams bezocht worden. Al eerder bezochten we Jong PSV in hun derby tegen Eindhoven en vandaag brachten we, onder het motto “niks beters te doen”, een bezoekje aan Jong Ajax.
Jong Ajax ontvangt vandaag De Graafschap op sportpark de Toekomst. De Graafschap zit in een goede fase en staat inmiddels zesde. Jong Ajax is koploper en is al ruim een jaar ongeslagen op eigen bodem. De Graafschap heeft de minste gepasseerde verdediging (9 tegengoals) van de Jupiler League, terwijl Jong Ajax de meest scorende ploeg uit de competitie is (27 goals). Al met al voldoende ingrediënten voor een interessant potje voetbal.
Voor ons begon deze dag al in de middag. We doken het centrum van Amsterdam in voor een paar biertjes in één van de vele kroegen die het oude centrum rijk is. Rond een uur of zes begonnen we langzaam aan aan onze toch richting De Toekomst. Na onze magen gevuld te hebben, vervolgden we onze reis per metro om uiteindelijk in Amsterdam Zuid-Oost uit te komen.
Eenmaal aangekomen op het sportpark is het drukker dan door ons verwacht. Zo’n 1.100 toeschouwers hebben de moeite genomen om naar dit duel te komen kijken en dat is toch bijna even veel als bij een gemiddelde thuiswedstrijd van – pak h’m beet – FC Oss of Almere City.
Waar wij op basis van de statistieken een aanvallend Ajax verwachtte en een counterend De Graafschap, zijn deze rollen vanaf minuut één andersom. De Graafschap speelt vol pressie en zet Ajax direct vast. Dit resulteert in enkele grote kansen die nog gemist worden, maar de gasten zijn heer en meester op De Toekomst.
Na een klein half uurtje spelen is het voor het eerst raak voor De Graafschap, dat alle overige kansen in de eerste helft om zeep helpt. Direct na rust is het wel weer direct raak en vervolgens walsen de Superboeren over Ajax heen. De eindstand werd uiteindelijk bepaald op 0-5 maar deze had veel hoger kunnen uitvallen.
Voor Jong Ajax betekend dit de tweede nederlaag deze competitie. De Graafschap wint na Fortuna thuis, vorige week, wederom een topduel en nestelt zich veilig in de subtop van de Jupiler League
- Na een prima middagje in Amsterdam,
- trekken we richting Amsterdam Zuid-Oost.
- Naar Jong Ajax,
- op Sportpark De Toekomst.
- Tegenstander van vandaag zijn de superboeren uit Doetinchem.
- Een volle Bob Haarms tribune.
- De Graafschap domineert vanaf minuut 1.
- Maar verzuimd om de kansen af te maken.
- Hierdoor gaan we rusten met slechts 0-1.
- Op jacht naar versnaperingen in de rust.
- Supporters van De Graafschap (waaronder BT) boycotten alle wedstrijden tegen beloftenteams.
- Een juichend De Graafschap werd een terugkerend beeld deze avond.
- Het werd een lange avond voor de aanwezige Amsterdammers.
- Van den Hurk met de 0-3 vanaf 11 meter.
- Een prima wedstrijd van De Graafschap,
- dat uiteindelijk met een 0-5 overwinning het veld af stapt.
Volg ons op Twitter, like ons op Facebook en abonneer je op ons YouTube-kanaal, om op te hoogte te blijven van alle updates!