07/02/20 – 21:10
AA Argentinos Juniors 0-0 CA Lanús
Estadio Diego Armando Maradona
5.000 toeschouwers
Superliga
Vandaag begint voor ons het tweede vierluik van onze reis naar Buenos Aires. Argentinos Juniors is vandaag de gastheer en zij nemen het op tegen Lanús. Bij het horen van beide ploegen krijg je nou niet spontaan het idee dat ze kunnen voetballen, maar het is toch echt een topper, de nummer vier tegen de nummer drie.
De thuisploeg staat voornamelijk bekend om de grote namen die het heeft voortgebracht, zoals Riquelme en Cambiasso, maar voornamelijk Maradona. Maradona heeft deze vereniging naar grote hoogtes gestuwd en is hier dan ook nog meer aanwezig dan elders. Het stadion draagt zijn naam en ongeveer op elke hoek van de straten is er wel een muurschildering aan hem gewijd.
Onze chauffeur gedraagt zich al tijden zeer on-Argentijns en zo zijn wij ook hier een eeuwigheid van tevoren aanwezig. Met meer dan een uur tot de aftrap betreden wij het stadion en gaan op de enige overdekte plekken zitten, want er hangt regen en onweer in de lucht. Achteraf blijkt dat het vandaag gelukkig droog zal blijven.
Er wordt, met enige vertraging want de keeper van de thuisploeg moest zich omkleden van de scheidsrechter, afgetrapt en de ploeg uit Paternal komt goed uit de startblokken.
Lanús kan in het eerste kwartier eigenlijk niets anders dan tegenhouden. Wel is duidelijk dat ook de gasten hier zijn gekomen om te voetballen en zo is de wedstrijd leuk om te aanschouwen. Helaas hebben we dan wel weer last van de scheidsrechter die thuis niets te vertellen heeft. Na een leuke opening fluit de beste man alles dood, met de nodige frustraties tot gevolg.
Niet alleen op de tribune slaan de frustraties toe. Op het veld wordt het ook onvriendelijker en ontstaan er de nodige relletjes op het veld. De scheidsrechter fluit het dan wel dood, maar grijpt ook adequaat in en slingert alleen in de eerste helft al zeven spelers op de bon. Op het veld gebeurd er verder niet ontzettend veel meer en we gaan dan ook rusten met 0-0.
Na de rust zien wij dat beide ploegen wederom proberen te voetballen. De scheids houdt zich eindelijk koest en zo wordt het een vlotte wedstrijd. De thuisploeg blijft de bovenliggende partij, al worden de kansen van de gasten ook steeds groter. Silva heeft namens de thuisploeg de grootste kans tot dan toe, maar zijn omhaal verdwijnt net naast.
Niet heel veel later wordt de overwinning op een presenteerblaadje gelegd door de defensie van Lanús. Het ligt opeens helemaal open en er wordt aan de noodrem getrokken.
Torrén mag voor Argentinos aanleggen voor een penalty, maar ziet zijn inzet gekeerd worden door Rossi. Hiermee verdwijnt voor ons alle hoop dat de brilstand nog van het bord komt. Wij krijgen helaas gelijk en zo verlaten wij zonder doelpunten het Estadio Diego Armando Maradona.
- We zijn aangekomen bij het Estadion Diege Armando Maradona.
- Thuisbasis van AA Argentinos Juniors.
- Als speler heb je hier de eer om uit de buik van Maradona te mogen lopen.
- Argentinos Juniors is een klein, maar sympathiek, clubje.
- Toch zijn ook zij in 1985 nog kampioen van Zuid-Amerika geweest.
- “Vamos vamos Los Bichos, Dale Paternal”
- AA Argentinos Juniors – CA Lanús
- kunnen we gaan voetballen.
- Één van de vele opstootjes.
- Op het veld ontspint zich een boeiend voetbalgevecht.
- Toch gaan we met 0-0 rusten.
- De hoofdtibune van het stadion.
- La banda de la Paternal.
- Heel even hebben we de hoop dat de brilstand van het bord komt.
- Maar de keeper duikt de goede hoek in.
- Dus ondanks de aanmoedigingen van deze heren.
- Blijft het 0-0 vanavond.
- Wat betekend dat beide ploegen afhaken in de titelrace.
Volg ons op Twitter, like ons op Facebook en abonneer je op ons YouTube-kanaal, om op te hoogte te blijven van alle updates!