23/11/14 – 20:00
KV Kortrijk 3-1 SV Zulte-Waregem
Guldensporenstadion
9.079 toeschouwers
Jupiler Pro League
Na twee mooie potjes op het Engelse eiland pakten wij om twee uur de boot terug naar het vaste land. Twee uurtjes later en nog een uur tijdsverschil verder, zetten wij weer voet op het continent. Naar huis gaan we echter nog niet. Eerst nog even via Kortrijk. Twee seizoenen geleden zagen we hier een matige derby tussen KVK en Essevee. Nu het toch op de route ligt geven we beide ploegen een herkansing.
Ditmaal geen levensgevaarlijke corteo en vlak voor de aftrap betreden we onze tribune. Met een groots (georganiseerd) vuurwerk kwamen beide elftallen het veld op voor deze Zuid-West Vlaamse Derby. De Kerels (zoals Kortrijk zichzelf noemt) begonnen fel aan de wedstrijd. De eerste goal was echter voor de gasten. De eerste de beste counter zat er direct in; 0-1.
De thuisploeg verloor daarna de controle over de wedstrijd en de gasten kregen de macht op het veld. Echt overtuigt was Zulte niet van zichzelf want vanaf de twintigste minuut werd er al tijd gerekt. Dit maakte de wedstrijd feller omdat de frustraties toenamen.
De wedstrijd was na de rust ook niet veel soeps. Kortrijk probeerde met vechtvoetbal de wedstrijd onder controle te krijgen maar ze werden regelmatig teruggefloten door de scheids.
In tien minuten draaide de wedstrijd echter honderdtachtig graden in het voordeel van de thuisploeg. In negen minuten scoorde Kortrijk drie keer en kreeg Essevee rood. Het publiek leefde helemaal op en zo kregen wij nog een prachtige afsluiting van een prima Engeland-trip.
- Dag 3, wedstrijd 3.
- Een revisit aan KVK.
- Tribune II is klaar voor deze derby.
- Net als het uitvak.
- De ploegen komen tussen het vuurwerk door het veld op.
- Flinke rookontwikkeling.
- Het Guldensporenstadion is een plaatje.
- Een echt Engels aanvoelende ground.
- Een prima afsluiting dus van deze trip.
- De wedstrijd ontaarde in echt vechtvoetbal.
- Maar de scheids werkte niet echt mee.
- Tribune I
- En onze tribune, nummer IV.
- Na de goals leefde het publiek helemaal op.
- Uiteindelijk was het dan ook nog best een leuke pot.
- Kortrijk wint na 4,5 jaar weer van de rivaal.
- En dat is reden voor een feest
- en voor ons het sein om naar huis te gaan.
Volg ons op Twitter, like ons op Facebook en abonneer je op ons YouTube-kanaal, om op te hoogte te blijven van alle updates!